یکشنبه 1397/10/02 - 12:04 bushehr
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های است

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: وحدت حوزه و دانشگاه موجب رشد علمی و تقویت نظام اسلامی شده است

حجت‌الاسلام عباس دشتی در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه و حوزه افزود: وحدت دو رکن علمی کشور افزون بر رشد و نشاط علمی در جامعه اسلامی عامل تقویت انقلاب و نظام اسلامی خواهد بود. وی تصریح کرد: سوءاستفاده از حوزه و دانشگاه همواره جزء راهبردهای اصلی دشمن در جامعه اسلامی است.

حجت‌الاسلام عباس دشتی افزود: حوزه‌های علمی و دانشگاه‌های ایران اسلامی در قبل و بعد از انقلاب همواره نقش محوری و تعیین‌کننده در عرصه‌های مختلف ایفا کرده‌اند.

 مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر بیان کرد: نقش این دو جایگاه علمی در حرکت اسلامی و تربیت جامعه بسیار حساس و سرنوشت‌ساز است.

وی تصریح کرد: حوزویان و دانشگاهیان در این چهار دهه اخیر با درک صحیح از شرایط کشور نقش ارزنده ایفا کرده‌اند.

حجت‌الاسلام عباس دشتی اظهار داشت: وحدت میان این دو قشر اثرگذار جامع آثار و برکات ارزشمند برای کشور در عرصه‌های مختلف دارد.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر بیان کرد: دشمن هیچ‌گاه نمی‌خواهد حوزه و دانشگاه در یک مسیر و هدف مشخص گام بردارند، جدایی و فاصله گرفتن این دو مرکز علمی کشور راهبرد اصلی دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب و نظام اسلامی است.

وی اضافه کرد: حوزه و دانشگاه همواره یک هدف مشترک داشتند و آن هم صیانت از انقلاب و آرمان‌های نظام مقدس اسلامی است و امروز نیز این راهبرد مشترک رمز پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف است.

حجت‌الاسلام عباس دشتی اظهار داشت: هدف از وحدت حوزه و دانشگاه یک وحدت ظاهری و شکلی نیست بلکه نگاه مشترک در مبانی ارزش‌های فرهنگی و دغدغه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی می‌تواند در تحقق وحدت عملی بسیار اثرگذار باشد.

 مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر بیان کرد: حوزه و دانشگاه همواره از مراکز فکری جامعه اسلامی تلقی می‌شوند که اختلاف در میان آنان باعث افزایش پرچم فتنه و نشانه بدعت‌ها می‌شود وی تصریح کرد: باید بتوانم به روش مقابله با جنگ روانی دشمن بپردازیم زیرا دشمنان سعی در القای ناامیدی به مردم و ناکارآمد نشان دادن نظام را دارند، ازاین‌رو نقش‌آفرینی ویژه دانشگاهیان در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اهمیت مضاعفی دارد.

دبیر هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز ضمن تشکر حضور اساتید حوزه و سایر دانشگاه‌های استان در این نشست گفت: همفکری‌ها و تعاملات بین حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها مثمر ثمر بوده و در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش دارد.

دکتر مراد علی فولادوند افزود: نشست‌های مشترک بین حوزه و دانشگاه ضروری است و باید این‌چنین نشست‌هایی بیشتر بشود.

نشست هم‌اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه‌های استان بوشهر به مناسبت فرارسیدن هفته وحدت حوزه و دانشگاه به میزبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و در سالن کنفرانس دانشگاه پردیس برگزار شد.

در این نشست دکتر محمدرضا روان بد معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و حجت‌الاسلام دکتر حسین فقیه استاد حوزه و هیات علمی دانشگاه خلیج‌فارس نیز مباحثی را پیرامون خلقت انسان از دیدگاه قرآن مطرح کردند و اساتید نیز به طرح پرسش‌های خود در حوزه‌های علوم اسلامی و پزشکی پرداختند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)