سه شنبه 1399/11/14 - 09:05 bushehr
مهم‌ترین مانع و آسیب برای انقلاب، حضور غرب گرایان و تجدید نظر طلبان و وادادگی سیاسی در عرصه ی مدیریت کشور است

نصرالله شفیعی :آسیب زدایی شرط تداوم انقلاب اسلامی

غربزدگی قوه ی خلاقیت، ابتکار و عزم جدی مردم و حتی نخبگان را می گیرد. به آن ها تلقین می کند که ما چاره ای جز استفاده از دستاوردهای علمی و فناورانه غرب نداریم. گسترش این تفکر رمز اصلی عقب ماندگی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان بوشهراستاد شفیعی مسئول بررسی وتحلیل این سازمان ضمن تبریک دهه مبارک فجربه آسیب شناسی موانع موجوددر راه پیشرفت انقلاب اسلامی پرداخت .وی اعلام نمود که۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران گذشت و در آغاز ورود به چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم. به یاد داریم که در سال ۱۳۹۶ جان بولتون سیاستمدار آمریکایی گفت: «نتیجه بازبینی ما در سیاست و آنچه بسیاری از ما در ایالات متحده به‌سمت آن حرکت می‌کنیم بایستی تشخیص این باشد که انقلاب سال 1979 آیت‌الله خمینی تا جشن چهل‌سالگی‌اش دوام نخواهد آورد.». دشمنان تمام تلاششان را کردند تا نگذارند مردم ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خود را جشن بگیرند. برای کسانی که با این انقلاب و ماهیت آن آشنایی داشتند طبیعتاً این صحبت مسئول آمریکایی چیزی شبیه طنز بود؛ چراکه آمریکایی ها هنوز نتوانسته اند ماهیت انقلاب اسلامی ایران، موتور محرکه آن، مردم انقلابی ایران و رهبری آن را به خوبی بشناسند. البته اگر تا اندازه ای هم شناخته‌اند نمی خواهند واقعیت را بپذیرند.

سپس وی تاکید کرد که در آغاز چهل و سومین سالگرد  پیروزی انقلاب اسلامی، باید وضعیت کنونی خود را هم از نظر سرمایه هایی که در اختیار داریم و هم از نظر آسیب ها و مشکلاتی که وجود دارد مورد بررسی قرار دهیم. سرمایه ها روشن و مشخص هستند، مردمی آگاه و متدین و انقلابی و در صحنه و پای کار، ۴۲ سال تجربه گرانقدر نظام در مبارزه با مشکلات و مصیبت ها و تحریم ها و همه توطئه هایی که دشمن داشته است، پیشرفت‌هایی که در زمینه های مختلف داشته‌ایم خصوصاً در عرصه بازدارندگی نظامی که امروز ما به طور قطع دست برتر را از نظر دفاعی در منطقه داریم و از جهاتی باید گفت که ما در سطح دنیا در بعد نظامی و دفاع واقعی دارای حرف و سخن و جایگاه هستیم. سرمایه بزرگ دیگر ما رهبری هست که با تمام وجود و درایت و تدبیر کشور را مدیریت می‌کنند و با تحلیل های عمیق و همه جانبه و درایت های بی نظیر توطئه‌ها را از  کشور دور می‌کنند. جوانان آگاه، متعهد و توانمند و متخصص که بزرگ ترین سرمایه کشور برای پیشرفت و تعالی هستند. حرف اصلی  ما در حوزه ی سرمایه ها آنقدر زیاد است که بتوانیم کشورمان را در برابر هر تهدیدی حفظ بکنیم. نکته ی مهم دیگر از نظر آسیب ها و خطراتی است که این انقلاب را تهدید می کند. خطرات از دو جهت می تواند باشد، یا اینکه اصل انقلاب و نظام را تهدید کند و به گونه ای که تداوم آن باعث فروپاشی نظام شود، یا اینکه این خطرات و موانع باعث کندی پیشرفت کشور برای رسیدن به آرمان هایی باشد که مردم ایران برایش قیام کردند. ما اعتقاد داریم که موانع موجود به هیچ وجه نخواهند توانست موجب فروپاشی نظام شوند؛ ولی معتقدیم که اگر برنامه ریزی درست برای مقابله با موانع صورت نگیرد موجب خواهد شد که حرکت انقلاب برای رسیدن به آرمان هایش کند شود و مردم در این زمينه آسیب ببینند. پس شناخت موانع و آسیب ها و مبارزه برای زدودن آن ها باید مهم ترین اولویت انقلاب و رهبران دلسوز و انقلابی آن باشد. به عقیده نگارنده مهم‌ترین مانع و آسیب برای انقلاب، حضور غرب گرایان و تجدید نظر طلبان و  وادادگی سیاسی در عرصه ی مدیریت کشور است. همه ی این مشکلات و کم کاری ها و محرومیت ها به حاکمیت همین تفکر برمی گردد. این موانع را اگر ملت برطرف نکنند، طبیعتاً حرکت انقلاب کند خواهد بود و در همین کندی حرکت، کشور آسیب های جدی خواهد دید. این جریان غربزده،  مهم ترین مانع برای رسیدن به اهداف انقلاب است. همین مدیریتی که در حال حاضر در قوه مجریه ما با آن روبرو هستیم و بیش از هفت سال هست که کشور را معطل کرده اند نمادی از تفکر غربزدگی بر کشور است. 

بعد از گذشت چهل و دو سال از پیروزی انقلاب اسلامی نباید همچنان شاهد حاکمیت غربگرایان در بدنه ی نظام جمهوری اسلامی باشیم. بخشی از این اراده به دست مردم است و بخشی دیگر به متولیان امر برمی گردد.

چاره ای جز این نداریم که به‌سرمایه های واقعی خود برگردیم. در برابر غربگرایان نیز باید تعارف را کنار گذاشت. فتنه های پی در پی و ایجاد مشکلات اقتصادی عدیده نتیجه حاکمیت سیاستمداران غربزده است.  این جماعت چون از ارزش های ملی و بومی و اسلامی فاصله گرفته اند چاره ای جز وادادگی در برابر ارزش ها و سیاست های دیکته شده غربی ها ندارند. 

مسامحه با جماعت غربگرا جز ضرر برای ملت هیچ دستاورد دیگری به دنبال ندارد. 

راه انقلاب روشن است. باید در حاکمیت به همان شعارهای اصلی انقلاب برگردیم و نگذاریم انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد.

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)