انقلاب اگر بسیج مردمی را نداشت قطعاً لنگی در کارش به‌وجود می‌آمد.

دوشنبه 1400/03/31 - 09:00 bushehr
سالروزشهادت دکتر چمران وروز بسیج اساتید

انقلاب اگر بسیج مردمی را نداشت قطعاً لنگی در کارش به‌وجود می‌آمد.

سالروز شهادت دکتر چمران

نهضت استادی کانون بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر در بیانیه به مناسبت سالروز شهادت دکتر چمران وروز بسیج اساتید، بیانیه ای بدین شرح صادر نمودند :

بسْمِ‏الله الرَّحْمنِ الرَّحیمِ

من ‏المؤمنین ‏رجال ‏صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی ‏نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا.

«قرآن کریم- الاحزاب آیه23»

سخن گفتن از شهید دکتر مصطفی چمران، این مرد عمل و نه مرد سخن، این نمونه کامل هجرت، جهاد و شهادت، این شاگرد مکتب علی(ع)، این مالک‏اشتر جنوب لبنان و حمزه کربلای خوزستان سخت و دشوار است. چرا که حتی نمی‏توان یکی از ابعاد وجودی او را آنگونه که هست، توصیف کرد و نبایست انتظار داشت که بتوانیم تصویر کاملی در این مختصر از او ترسیم نمایئم، که مردان و رهروان راه علی(ع) و حسین(ع) را با این کلمات مادی و معیارهای خاکی نمی‏شود توصیف نمود و سنجید.

امروز مروری است گذرا و سریع، بر حیات كوتاه اما پرحادثه ،  سراسر تلاش، ایثار، عشق و فداكاری شهید دكتر مصطفی چمران .آخرین روز خرداد ، مصادف است با سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران. سالها از آرام گرفتن دکتر مصطفی چمران می گذرد. روزهای تکاپو و از پشت صخره ای به پشت صخره دیگر پریدن و پناه گرفتن و زمان  جنگ های سرنوشت ساز پایان یافته  و اکنون یاد و خاطره این سردار بزرگ اسلام همچنان باقی است.

بسیج پدیده‌ی کم‌نظیر انقلاب اسلامی است که می تواند در بخش های مورد نیاز، حضور داشته باشد و گر‌ه های مشکل را باز کند. انقلاب اگر بسیج مردمی را نداشت قطعاً لنگی در کارش به‌وجود می‌آمد. 

بسیجی بزرگ!

 تو فرزند فرزانه کربلایی، تو کبک کوهساران کرامتی، تو کوکب درخشان آسمان کمالی. تو کبوتر سبکبال شبهای حمله‏ای، تو کلام خدا در طور سینای ایرانی. بسیجی، بهار آفرین چهار فصل آزادی است

و برق خشم الهی برتارک تاریک فکران مزدور و مدعی روشنفکری. سیج‌، ستاره سماواتیان در زمین است. و صاعقه مرگ ستمگران زمان، سلاح رهایی محرومان است و سوهان روح مستکبران، سنگرنشین سفره هفت‌سین باصفای آزادی است. مرد سنگر و سجاده و سپیده و سبزه و سرخ‌رویی و ستم سوزی.

در این بیانیه آمده است که :امروز روز شهادت بزرگمرد تاریخ، چمران عزیز، و روز بسیج و روز انتخاب جناب دکتر سید ابراهیم رئیسی به مسند ریاست جمهور را در کنار هم می گذاریم تا به حرمت این سه اتفاق مهم و پاک همپیمان شویم با مولایمان و آقایمان، مقام عظمای ولایت، که تا جان در بدن داریم در تحقق باورهای راستین اسلام و انقلاب و ایران عزیز از پا نخواهیم نشست و همواره و مادام در بصیرت افزایی و روشنفکری گام خواهیم برداشت و تلاش خواهیم کرد که غول و بت غارتگری و چپاول و دروغ و پلشت بازیهای سیاسی که باعث انحراف افکار و رازشهای انقلاب می شوند، بر زمین زده و پرچم این انقلاب و این باور را به دست صاحبش، ولی عصر(ارواحنا فدا)، خواهیم داد.

 

کانون بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان بوشهر

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)