بیانیه سازمان بسیج اساتید دانشگاههای ومراکز آموزش عالی استان بوشهر به مناسبت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران

یکشنبه 1401/03/29 - 07:34 bushehr
همه اساتید محترم دانشگاه، سیره ی علمی و عملی شهید چمران را وجهه ی زندگی خود قرار دهند

بیانیه سازمان بسیج اساتید دانشگاههای ومراکز آموزش عالی استان بوشهر به مناسبت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران

شهید دکتر چمران به معنای واقعی استاد تراز انقلاب اسلامی بود

به گزارش دفتر رسانه وارتباطات اجتماعی نهضت استادی بوشهر،سازمان بسیج اساتید این استان به مناسبت 31خردادماه سالروز شهادت دکتر چمران وروز بسیج اساتید بیانه ای بدین شرح صادر نمود:

                                                                                 بسم رب الشهداء والصدیقین

گرامی باد ۳۱ خرداد  ۱۳۶۰سالروز شهادت  دکتر مصطفی چمران .استادی بزرگ از جنس  علم و عمل که  خون خویش را نثار انقلاب اسلامی کرد تا این شجره ی طیبه رنگ خزان به خود نگیرد و سایه سارش ملجأ همه آزادگان جهان باشد.
بدون تردید شهید دکتر مصطفی چمران  از برترین اندیشمندان و نوابغ ایرانی است که از همه مظاهر رفاه حتی زندگی در غرب گذشت و به تمام‌معنا خود را  وقف اسلام و مسلمانان کرد و جان و هستی خود را در این راه فدا نمود .
در این بیانیه آمده است، شهید مصطفی چمران نماد ظرفیت بزرگ مکتب اسلام در تربیت انسان هاست. این مسئله از آن جهت دارای اهمیت است که شهید چمران دانش آموخته یکی از بزرگ ترین و مهم ترین دانشگاه های آمریکا بود و با استعداد سرشار و نبوغ کم نظیرش از سوی مسئولان دانشگاه به همکاری در جایگاه استاد فراخوانده شد؛ ولی او حاضر نشد زندگی پرزرق و برق در غرب را بر خدمت به شیعیان محروم و مظلوم جنوب لبنان ترجیح بدهد.
شهید دکتر چمران به معنای واقعی استاد تراز انقلاب اسلامی بود. استادی که علاوه بر داشته های بزرگ علمی، درد خدمت به مردم و محرومان و روحیه ظلم ستیزی در او فوران داشت. این روحیه بزرگ که آراسته به عرفان و حماسه بود بهترین الگو برای همه ی اساتیدی است که در دانشگاه ها به شغل مقدس معلمی مشغول هستند.
سپس در این بیانیه سازمان بسیج اساتید استان بوشهر به نقش الگویی دکتر چمران در همه ی حوزه ها توجه وتاکید ویژه نموده است و به مناسبت سالگرد تأسیس این نهاد مقدس که مصادف با شهادت این شهید سعید و فرهیخته است نکاتی چند را خدمت اساتید ارجمند، مسئولان، دانشجویان و مردم شریف اعلام داشته است:
۱. ضرورت دارد همه ی اساتید محترم دانشگاه، سیره ی علمی و عملی  شهید چمران را وجهه ی زندگی خود قرار دهند و ضمن مجهز کردن خود به آخرین داشته های علمی در رشته تخصصی خویش، تمامی همت خود را در جهت پیشرفت جامعه و آگاه سازی نسل بزرگ دانشجو نسبت به کشور عزیزمان ایران به کار گیرند.
۲‌. دانشجویان عزیز بیش از پیش با زندگی بزرگانی همچون شهید چمران آشنایی پیدا کنند. بدانند که تنها با تأسی از اخلاق و رفتار چنین شخصیت های فرهیخته و دردمند است که می توان آینده ای روشن برای ایران اسلامی رقم زد.
۳‌. سازمان بسیج اساتید استان بوشهر تأکید می کند که دشمن بیش از پیش برای ستیزه جویی با نظام جمهوری اسلامی و ناتوان و ناکارآمد جلوه دادن آن، روی قشر دانشگاهی سرمایه گذاری می کند. در این میان هوشیاری و بصیرت دانشگاهیان اعم از اساتید محترم و دانشجویان عزیز می تواند نقشه ی شوم دشمن را خنثی کند.
۴. با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در حل مشکلات عدیده و برجای مانده از گذشته و باز کردن افق جدیدی از خدمتگزاری، دشمنان همه ی تلاش خود را برای زمین گیر کردن اقدامات دولت به کار گرفته اند. این مسئله از آن جهت دارای اهمیت است که مافیایی که مثل اختاپوس در ابعاد مختلف در برخی جاها ریشه دوانیده برای منافع نامشروع خود از هر توطئه ای علیه این دولت و سنگ اندازی و چوب لای چرخ کردن آن خودداری نمی ورزد. هوشیاری همه ی دانشگاهیان در این موقعیت زمانی بسیار مهم است. حمایت ها همراه با نقد دلسوزانه در این میان می تواند بسیار مؤثر باشد.
۵. دانشگاه ها همواره به عنوان خط مقدم پیشرفت کشور در ابعاد مختلف نقش آفرینی کرده اند. برای پیشرفت ایران اسلامی و دست یابی به همه ی افق های پیشرفت، چاره ای جز استفاده بهینه از ظرفیت دانشگاه ها وجود ندارد. از دولت سیزدهم و مسئولان استانی انتظار می رود با حمایت همه جانبه خود از دانشگاه ها به این نقش آفرینی دانش بنیان در خدمت به کشور  مساعدت لازم را بکنند.
۶. دشمن می کوشد با تغییر رویکرد فضای مثبت علمی و اخلاقی به سوی برخی از ناهنجاری ها و یا برخی مسائل سیاسی، دانشجویان را نسبت به مأموریت و وظیفه ی اصلی خود باز بدارند. هر نوع غفلت و بی توجهی از سوی دانشگاهیان می تواند کمک به نقشه ای کند که دشمن سال ها برای عقب ماندگی ایران اسلامی طراحی کرده است. از اساتید ارجمند خصوصا اساتید بسیجی انتظار هست نسبت به بصیرت افزایی و روشنگری برای دانشجویان ،تمام همت خویش را به کار گیرند.
در پایان یاد و خاطره سردار بزرگ علم و عمل و تقوا شهید دکتر  مصطفی چمران را گرامی می داریم.
سازمان بسیج اساتید دانشگاههای  استان بوشهر
خرداد ۱۴۰۱

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)